Tematem tego wpisu nie będzie zarabianie pieniędzy czy też płatne ankiety online. O tych tematach piszemy na przykład tutaj lub tutaj. Tym razem piszemy o rzeczach, które można mieć za darmo i to całkowicie legalnie. Internet jest pełen takich opcji, wystarczy tylko trochę poszukać. Dodatkowo możesz też poczytać więcej o sharing economy tutaj:

Co można mieć za darmo w sieci? Oto nasz bardzo skromny wybór, przy czym nowe możliwości pojawiają się w sieci niemalże codziennie.

Darmowe zdjęcia

Każda osoba, która prowadzi bloga, serwis internetowy lub zajmuje się social media zna te serwisy. To nieocenione narzędzie w pracy działów marketingu oraz PR. My również korzystamy z tych źródeł.

Darmowe grafiki

Ikonki w pracy blogera lub osoby prowadzącej serwis internetowy są równie ważne jak zdjęcia. Poniżej lista miejsc gdzie znajdziesz je za darmo.

Darmowe programy

Te programy zna prawdopodobnie każdy z was. Przeglądarka internetowa to podstawowe narzędzie pracy oraz podstawowy sposób na korzystanie z komputera. Do tego darmowy odpowiednik Photoshop (Gimp), darmowy odpowiednik WinZip (7-Zip) oraz uniwersalny program do odtwarzania video (VLC).

Darmowe noclegi

Jeśli podróżujesz i masz ograniczony budżet to couchsurfing jest dla Ciebie. To społeczność osób takich jak Ty, ciekawych świata oraz nowych znajomości.

Darmowe ebooki

Jeśli lubisz czytać ta strona jest dla Ciebie. To bogate źródło książek (w formacie epub, mobi) z całego świata. Strona dostępna jest w języku angielskim, niemieckim, portugalskim i francuskim.

Nauka publicznych przemówień

Chcesz ćwiczyć publiczne wystąpienia. Spotkania Toast Masters są tym czego szukasz. Organizacja działa w 116 krajach, już od 20 lat.

Darmowe kursy akademickie

Nieocenione źródło wiedzy dla wszystkich osób, które chcą podnosić i doskonalić własne kwalifikacje. Czekają na Ciebie psychologia, marketing, statystyka i wiele innych kursów. Za drobną opłatą możesz zdobyć certyfikat renomowanej uczelni.

Poza tym, nie samym zarabianiem człowiek żyje :).