Pierwszą pracą, jaką należy wykonać, żeby rozpocząć zarabianie na płatnych ankietach online jest znalezienie wiarygodnego serwisu płatnych ankiet online. W Internecie można znaleźć wiele firm oferujących wynagrodzenie za wypełnianie ankiet online. Nie wszystkie z nich są uczciwe. Nie wszystkie naprawdę zapłacą za Twoją opinię. Poniżej podajemy Ci kilka podstawowych informacji, które powinny uchronić Cię przed oszustami.

Co musisz powiedzieć o sobie

Wiarygodne firmy badawcze w procesie rejestracji będą pytały o podstawowe informacje, jak np. wiek, miejsce zamieszkania, stan cywilny, ilość osób na utrzymaniu, marka samochodu, itp. Zdarza się, że firmy badawcze będą zadawały dodatkowe pytania, pozwalające na określenie Twojego profilu do badań, ale nie będą to pytania personalne. Firmy, które nie są rzetelne, będą prosiły Cię o informacje, które są bardziej osobiste i wrażliwe, jak np. dane konta bankowego, numer PESEL lub numer dokumentu tożsamości. Zwracaj też uwagę na pytania zadawane w samych ankietach, ponieważ te pytania mogą stanowić próbę wyłudzenia od Ciebie informacji wrażliwych.

Nie musisz płacić

Rejestracja w serwisie płatnych ankiet online winna być darmowa. To firmy badawcze płacą Ci za Twoją opinię. Jeśli na wstępie musisz uiścić opłatę rejestracyjną lub użytkowanie serwisu płatnych ankiet online wiązać się ma dla Ciebie z jakimikolwiek obciążeniami finansowymi, najpewniej masz do czynienia z oszustami, którzy pod pretekstem wypełniania płatnych ankiet online, chcą po prostu wyłudzić od Ciebie pieniądze.

Zwracaj uwagę na warunki współpracy

Wiarygodne firmy badawcze zawsze informują o warunkach współpracy, najczęściej w formie regulaminu. Warunki te musisz zaakceptować podczas rejestracji.  Zapoznaj się z treścią dostępnych warunków współpracy, pozwoli Ci to uniknąć rozczarowań w przyszłości. Brak warunków współpracy na stronie winien wzbudzić Twoją podejrzliwość.

Ustal z kim masz do czynienia

Wiarygodne firmy badawcze zawsze podają dane do kontaktu w razie potrzeby. Na ogół nie będziesz znać danych firmy – oszusta. Nie znajdziesz na stronie żadnych danych do kontaktu, ani nie będziesz w stanie ustalić do kogo należy dany serwis ankiet online. W razie problemu nie będziesz miał kogo prosić o pomoc. Pytania o wypłatę wynagrodzenia będą pozostawały bez reakcji. Sprawdź dokładnie, czy na stronie serwisu ankiet online podany jest jakikolwiek adres do kontaktu. Spróbuj ustalić dane firmy, do której serwis należy. Zweryfikuj, czy taka firma w ogóle istnieje. Jeśli nie jest to firma polska, weź pod uwagę, że trudniej będzie Ci dochodzić swoich ewentualnych roszczeń.

Jeżeli coś jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe to prawdziwe nie jest

Jeśli obiecuje Ci się wysokie wynagrodzenie za płatne ankiety online i wydaje Ci się to aż niemożliwe, to najpewniej nie jest to możliwe. Wysokość wynagrodzenia za płatne ankiety online jest różna i zależy od długości ankiety. W iWadi wynosi ona do 12 zł za jedną ankietę.  Większe stawki raczej się nie zdarzają.  Jeśli ktoś obiecuje  więcej, to powinien to być dla Ciebie sygnał ostrzegawczy.

Wskazówki

Może zdarzyć się tak, że nie spełniasz kryteriów społeczno – demograficznych dla danego badania i nie zostaniesz do niego zakwalifikowany. To, że nie zakwalifikowano Cię do badania nie koniecznie oznacza, że masz do czynienia z oszustami. Jeśli nie odpowiesz na zaproszenie do wypełnienia ankiety od razu, nie zdziw się, że jest ona zamknięta w momencie, gdy do niej przystąpisz.

Pamiętaj, że wynagrodzenia za płatne ankiety online firmy badawcze nie wypłacą Ci od razu. Na ogół trzeba odczekać, aż uzbiera się pewna suma pieniędzy, aby wypłatę zrealizować.  Wymaga to trochę cierpliwości, ale też faktyczny zarobek zależy od Ciebie. Jeśli będziesz przestrzegać kilku prostych zasad (o których możesz poczytać tutaj), dość szybko wypełnianie płatnych ankiet internetowych stanie się sposobem na zarabianie i uzupełnienie domowego budżetu.