Podobno jednym z wielu sposobów na osiągnięcie szczęścia jest czasami pracować z domu. Można czasami, ale można i zawsze, chociaż praca z domu nie jest dla każdego. Niektórzy na przykład odczuwają potrzebę przebywania w biurze i wśród współpracowników. Zarabianie z domu ma jednak bardzo dużo zalet.

Praca z domu to przede wszystkim wolność.

Jesteś swoim własnym szefem. Nie podlegasz nikomu. Nie musisz nikogo słuchać. Możesz dowolnie organizować obie pracę. Nie lubisz dzwonka budzika o świcie? A może lepiej pracuje Ci się rano? Wolisz wolne poniedziałki? To Ty wybierasz kiedy i gdzie chcesz pracować. Jeśli jednak pracujesz z domu, koniecznie zadbaj o właściwą organizację swojego domowego biura. Staraj się nie pracować w piżamie z łóżka, bo to Cię tyko rozleniwi.

Praca z domu na ogół wiąże się z większą produktywnością.

Pracę w domu można zorganizować tak, żeby wyeliminować rozpraszacze. Osoby pracujące z domu są bardziej zrelaksowane i mniej zestresowane, co przekłada się na ich wyniki w pracy. Często bywa też tak, że osoby pracujące z domu de facto pracują znacznie więcej niż w biurze, co niekoniecznie oznacza pracę dłużej.

Praca z domu służy też poprawie ogólnego stanu zdrowia.

Nie trzeba stać w korkach, nie trzeba widywać nielubianych pracowników, wysłuchiwać biurowych hałasów, nikt nie patrzy na ręce, a stresujący szef jest w zasadzie tylko jakąś wirtualną osobą. Większość codziennych biurowych problemów zdaje się Cię nie dotyczyć, a nawet przestaje Cię obchodzić.

Zdarza się, że charakter pracy nie pozwala na wykonywanie jej z domu. Jeśli jednak w swojej pracy większość spraw załatwiasz poprzez e-mail lub telefon, pracę tę możesz wykonywać w zasadzie zewsząd.

Badania wykazują, że 34% Europejczyków wolałoby mieć mniej płatną pracę, ale pracować z domu. Coraz więcej osób wybiera też alternatywne sposoby na zarabianie z domu, np. wypełnianie płatnych ankiet internetowych.Wypełnianie płatnych ankiet online może stanowić namiastkę pracy z domu. Spróbuj zatem jak to jest. Zarejestruj się w iWadi.pl, poczekaj na zaproszenie do ankiety, usiądź wygodnie i rozpocznij zarabianie.