Wyobraź sobie spokojne noce bez myślenia o kredycie, możliwość długiego wyjazdu na wycieczkę marzeń, zakup wymarzonego samochodu…itp. itd. Te cele możesz zrealizować między innymi poprzez oszczędzanie. My polecamy oszczędzanie w prosty sposób, to jest poprzez płatne ankiety online, ale są też na to inne metody.

Platne ankiety online, czyli naprościej

Oszczędzanie nie jest trudne. Jednym ze sposobów na wygenerowanie oszczędności może być oszczędzanie poprzez płatne ankiety online. To co zarobisz dzięki poprzez płatne ankiety, możesz odkładać i wydawać na swoje przyjemności. Cały proces jest bardzo prosty – wystarczy, że zarejestrujesz się na iWadi, uzupełnisz formularz rejestrowy a następnie na podany adres e-mail będziesz otrzymywać zaproszenia do płatnych ankiet online. Dbaj o swoją markę jako respondent, a będziesz otrzymywał więcej zaproszeń, aby wypełnić płatne ankiety online – skorzystaj z naszych wskazówek jak to zrobić klikając tutaj.

Konsekwentnie

Inny sposób na oszczędzanie to konsekwencja. Wystarczy wyznaczyć cele i być konsekwentnym. Zacznij od małych kroków. Odkładaj najpierw np. 1% swojej pensji, a potem stopniowo zwiększaj oszczędności, np. o 1% każdego miesiąca. Już po roku Twoje oszczędności będą wynosiły 12% Twojej pensji, a Ty zapewne nie zauważysz zmiany w swojej codziennej sytuacji materialnej. Proces ten przypomina trochę gubienie wagi, zaczyna się od małych celów, aby na końcu osiągnąć spektakularny sukces. Zdarza się, że w niektórych miesiącach możesz mieć większe wydatki – wówczas możesz zmniejszyć kwotę zaoszczędzoną w danym miesiącu, ale powinno się to odrobić w kolejnym. Zaoszczędzone pieniądze najlepiej trzymać z dala od siebie. Najlepiej na osobnym koncie bankowym. Można też jednak oszczędzać inaczej, np. szukając promocji w sklepach, kupując w tańszych sklepach, wykorzystując bony zniżkowe.

Sprytem

Możesz też korzystać z darmowych aplikacji pomagających oszczędzać, np. https://digit.co/. Apka jest połączona z Twoim kontem bankowym, śledzi Twoje nawyki w zakresie dysponowania pieniędzmi i pomaga Ci je zaoszczędzić w taki sposób, że nawet nie zauważysz oszczędzania.

Działaniem, które pomoże Ci wygenerować oszczędności jest oszczędzanie w codziennym życiu. Porównuj oferty i wybieraj te najkorzystniejsze cenowo, np. w zakresie ubezpieczeń, zmień operatora żeby usypać korzystniejszą taryfę, zmień bank, żeby mieć lepsze oprocentowanie. Nawet poprzez tak prozaiczną czynność jak wymiana żarówek na oświetlenie LED, pomoże Ci wygenerować oszczędność kilkudziesięciu złotych.

Obserwując

Obserwuj swoje zachowania. Wchodzisz do sklepu po masło a wychodzisz z kilkoma kostkami bo akurat były w promocji? To oszczędność czy zbędny wydatek? Jeżeli trzy kostki masła są Ci akurat potrzebne, np. do robienia kruchych ciasteczek, to oszczędność. Jeśli nie, to pewnie zbędny wydatek. Zanim skończysz pierwszą kostkę masła, może okazać się że wskoczy inna promocja. A może w międzyczasie masło Ci się zepsuje? Kupujesz buty tylko dlatego, że są na wyprzedaży czyli tańsze? To zbędny wydatek. Zwracaj uwagę na swoje zakupowe przyzwyczajenia I decyzje – zanim coś kupisz, poczekaj chwilę. Następnego dnia może się okazać, że zadziałała po prostu zwykła pokusa. A uleganie pokusom zdecydowanie osłabia budżet/ i utrudnia oszczędzanie.