Wypełnianie płatnych ankiet online to najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Nie można dzięki temu zostać milionerem, ale każdego miesiąca można dorobić nawet kilkaset złotych. iWadi płaci nawet do 12 zł za wypełnienie jednej ankiety online.

Zarabiać pieniądze w Internecie można też na inne sposoby. Wymaga to jednak kreatywności i czasami sporej cierpliwości w oczekiwaniu na zysk. Poniżej poddajemy Wam klika pomysłów na zarabianie pieniędzy w Internecie:

Wynajmij wolna przestrzeń mieszkalną lub użytkową. 

Jeśli posiadasz ekstra pokój możesz na nim zarabiać, zamiast stać pusty może co miesiąc generować Ci całkiem znaczących przychód. Nie masz samochodu ale masz miejsce postojowe? Wynajmij je, miejsca postojowe zwłaszcza w dużych miastach są w cenie. Ogłoszenia możesz umieszczać np. na www.gumtree.pl.

Sprzedaj rzeczy, których nie potrzebujesz.

Masz stare płyty CD, DVD, a nawet kasety, których nie potrzebujesz? W szafie nie mieszczą Ci się ubrania? Na półkach zalegają książki, których nigdy nie przeczytasz? Pozbądź się tego. Sporo możesz zarobić zwłaszcza na rzeczach mających wartość kolekcjonerską. Rzeczy możesz sprzedawać np. na www.allegro.pl, www.ebay.pl.

Zarabiaj na swoim samochodzie.

Zamiast podróżować w pojedynkę sprzedaj miejsce w swoim samochodzie. Ogłaszać się możesz np. na www.blablacar.pl. Możesz też wynajmować lub użyczać swój samochód (też na różne okazje, np. śluby), w czym pomocny może być np. serwis www.gumtree.pl

Wykonuj prace dorywcze,

Jest na to bardzo wiele sposobów. Na przykład napisz recenzję, przetestuj serwis internetowy, oceniaj aplikacje mobilne. Takich dodatkowych zajęć możesz poszukać np. na www.inclick.pl, www.textmarket.pl, www.gieldatekstow.pl.

Zarabiaj na grach w Internecie.

Ostatnio popularna jest gra www.farmsatoshi.com.

Promuj produkty i zarabiaj na prowizji w programach partnerskich.

Jeśli prowadzisz bloga tematycznego, np. o oszczędzaniu możesz umieszczać na nim porównywarki ofert np. kont oszczędnościowych i dodawać do nich linki do założenia kont. Możesz skorzystać z takich programów partnerskich jak np. www.systempartnerski.pl, www.nextranet.pl.

Twórz własne produkty cyfrowe i sprzedawaj je w Internecie.

Jeśli robisz ciekawe zdjęcia, możesz zarabiać sprzedając je w Internecie np. na www.shutterstock.com, www.dreamstime.com. Jeśli posiadasz jakiekolwiek umiejętności, które wyróżniają Cię z tłumu możesz uczyć innych robić to co Ty robisz na dzień, stworzyć kurs i sprzedawać go w Internecie, np. na www.interkursy.pl lub www.allegro.pl.

O innych sposobach możecie poczytać też tutaj.

Rozwijając swoją kreatywność na pewno znajdziesz jeszcze więcej sposobów na zarabianie w Internecie. Powodzenia w zarabianiu!