Bycie dobrym respondentem przekłada się na zarabianie jeszcze więcej poprzez płatne ankiety online.

Wypełnianie płatnych ankiet online jest pracą. W każdej pracy ceni się dobrych, sumiennych i poważnych pracowników. Aby zainteresować sobą firmy zlecające badania i dobrze zarabiać na płatnych ankietach online musisz więc zbudować swoją markę sumiennego i poważnego respondenta. Poniżej podajemy Ci kilka wskazówek, co zrobić aby zbudować swoją markę dobrego respondenta a co za tym idzie zarabiać na płatnych ankietach online:

Zadbaj o kompletność swojego profilu

Rejestrując się w iWadi w formularzu rejestracyjnym podajesz różne dane (np. na temat Twoich zainteresowań, miejsca zamieszkania, marek, które używasz, itp.), które określają Twój profil jako respondenta. Firmy, które zlecają badania poszukują osób o konkretnych profilach i do nich kierują swoje ankiety. Nie wypełniając swojego profilu albo wypełniając go w części lub też w sposób nieprawdziwy powodujesz, że firmy nie wiedzą z kim mają do czynienia, a tym samym zmniejszasz swoje szanse na otrzymywanie zaproszeń do wypełniania płatnych ankiet online.

Niekiedy, badania są poprzedzone ankietą profilową, tj. pytaniami Ciebie dotyczącymi, które służą uzupełnieniu Twojego profilu jako respondenta. Wypełnienie ankiety profilowej świadczy o Twoim zaangażowaniu, co również wpływa na ilość otrzymywanych zaproszeń do wypełniania płatnych ankiety online.

Pamiętaj, że wszelkie dane, które podajesz są chronione i przetwarzane godnie z wymogami Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r., kodeksem etycznym ESOMAR, tj. Europejskiego Stowarzyszenia Badaczy Opinii Publicznej i Rynku. Panel badawczy iWadi posiada certyfikację ISO 20252, a nasze połączenia są szyfrowane protokołem SSL / HTTPS.

Reaguj na zaproszenia

Na adres e-mail podany podczas rejestracji w iWadi (i zweryfikowany) będziesz otrzymywać zaproszenia do wypełniania płatnych ankiet online. Reaguj na nie. Samo bycie członkiem iWadi nie wystarczy, aby firmy badawcze brały Cię pod uwagę przy przeprowadzanych  badaniach. To, czy odpowiadasz na zaproszenia do wypełniania ankiet internetowych wpływa na postrzeganie Ciebie przez firmy zlecające badania opinii. Jeśli nie odpowiadasz na zaproszenia do wypełniania ankiet online albo robisz to bardzo rzadko, firmy mogą uznać, że nie warto Cię zapraszać do badania (bo i tak nie zareagujesz), możesz też przejść w stan uśpienia i efekcie nie będziesz otrzymywać zaproszeń do wypełniania ankiet online. Im częściej odpowiadasz na zaproszenia do wypełniania ankiet internetowych, tym bardziej firmy postrzegają Cię jako poważnego respondenta, co w konsekwencji zwiększa Twoje szanse na otrzymywanie zaproszeń do płatnych ankiet online, a dalej przekłada się na Twoje zarobki.

Pamiętaj, że wszelkie informacje, jakie podajesz w ankietach są przetwarzane w zbiorczej formie. Wyniki naszych badań prezentowane są wyłącznie w formie anonimowych danych oraz zestawień statystycznych, jako uśrednione lub procentowe odpowiedzi dla określonej grupy osób.

Udzielaj wyczerpujących i szczerych odpowiedzi

Niektóre ankiety zawierają tylko pytania, w których wybierasz jedną z wielu odpowiedzi. Czasami ankiety zawierają puste okienka tekstowe, w które wpisujesz swoją opinię. Wpisuj w te okienka jak najbardziej wyczerpujące odpowiedzi a będziesz traktowany jak poważny respondent. Do takich respondentów firmy chętniej kierują swoje badania, co tym samym zwiększa szanse na otrzymywanie zaproszeń do wypełniania płatnych ankiet online.

Na Koncie Użytkownika, w ankietach profilowych oraz ankietach online podawaj tylko prawdziwe informacje. Stosujemy filtry, które potrafią wyłapać nieprawdziwe czy też pozbawione sensu informacje. Posiadamy procedury umożliwiające weryfikację prawdziwości odpowiedzi (np. jeśli na to samo pytanie odpowiesz w różny sposób, jesteśmy w stanie to wyłapać). Jeśli nie odpowiadasz szczerze, nie oczekuj że będziesz traktowany jak poważny respondent.

Nie śpiesz się

Każde zaproszenie do wypełnienia płatnej ankiety online wskazuje czas potrzebny na wypełnienie danej ankiety. Ten czas jest skrupulatnie wyliczony. Jeśli ukończysz ankietę przed minimalnym wskazanym czasem, oznaczać to będzie, że nie czytałeś uważnie pytań, wypełniałeś ankietę „po łebkach” albo też nie skupiałeś się na odpowiedziach. Posiadamy procedury kontrolne pozwalające identyfikować takie praktyki.  Nie oczekuj wynagrodzenia za nierzetelną pracę. Pamiętaj, że wynagrodzenie otrzymujesz tylko za prawdziwe i rzetelnie udzielone odpowiedzi oraz kompletnie wypełnione ankiety.

Jeśli czegoś nie wiesz, pytaj

Jeśli masz jakieś wątpliwości, pytania, zawsze możesz o nich do nas napisać: [email protected].