Czym są badania internetowe. Jak to właściwie działa. Czy firmy na prawdę wiedzą, co chcemy i co nam zaoferować, zanim sami sobie to uświadomimy.

Więc jak to działa?

W dzisiejszych czasach, badania prowadzane za pośrednictwem Internetu zyskują na popularności i coraz częściej wypierają tradycyjne metody badawcze. Narzędzia takie jak Google Analytics czy SurveyLab bardzo usprawniają pracę działów marketingu. Nasz świat staje się coraz bardziej cyfrowy co sprawia, że tradycyjne metody takie jak ankiety telefoniczne czy badania uliczne odchodzą do lamusa. Internetowe badania i panele badawcze takie jak iWadi pozwalają na szybkie dotarcie do konsumenta, a także na łatwy kontakt ze znacznie większymi i różnorodnymi grupami. Jest też jeszcze jedna zalata – osoby ankietowane za pośrednictwem Internetu znacznie chętniej udzielają odpowiedzi. Być może zdarzyło Ci się przejść na druga stronę ulicy lub przyspieszyć, jak tylko pojawił się ankieter. Nie raz z kwitkiem odprawiłeś telefonicznych ankieterów. Badania internetowe dają większą elastyczność i kontrolę nad samym wywiadem. Można samemu decydować, na jakie zaproszenia do płatnych ankiet online odpowiedzieć. Ankiety wypełnisz w dogodnym dla siebie czasie.

Siła badań internetowych

Poprzez badania internetowe firmy mogą zapytać o opinie lub odczucia na temat oferowanych produktów i usług. Najczęściej ankiety dotyczą produktów, które są już w sprzedaży. Mogą być prowadzone również dla tych, które jeszcze nie ujrzały jeszcze światła dziennego. Zebrany feedback pomaga odpowiednio dostosować je do wymogów i oczekiwań klientów. Firmy badają też potrzeby swoich klientów oraz sprawdzają swoją pozycję na rynku w stosunku do konkurencji. Dzięki szerokiemu zasięgowi i szybkości badań internetowych, mogą odpowiednio wcześnie reagować na potrzeby swoich klientów. Stają się w ten sposób bardziej konkurencyjne.

Płatne ankiety

Jak wypełniać płatne ankiety. Po pierwsze, musisz się do tego przyłożyć. Odpowiedzi na pytania powinny być szczere i przemyślane. Po drugie, musisz podchodzić do płatnych ankiet z cierpliwością. W zamian masz możliwość zarabiania w prosty sposób, bez większego wysiłku, a nawet bez wychodzenia z domu. iWadi płaci nawet do 12 zł za każdą rzetelnie, prawidłowo i kompletnie wypełnioną ankietę.