Rozwój komputerów i Internetu stworzył wiele nowych sposobów na zarabianie pieniędzy online. Często sposobów, które jeszcze kilka lat temu nie istniały, a które teraz (w niektórych przypadkach) stały się wręcz nowymi zawodami.

Wypełniaj płatne ankiety online.

To chyba najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Niestety nie da się w ten sposób zostać milionerem, ale płatne ankiety to pewny i, co ważne, bardzo prosty zarobek. Panel badawczy iWadi płaci nawet do 12 zł za jedną wypełnioną ankietę – rzeczywisty zarobek zależy jednak od długości oraz tematu danego badania. Zarejestruj się dziś!\

Więcej o tym jak zarabiać poprzez płatne ankiety online poczytasz tutaj.

Zacznij prowadzić bloga.

Bloger to już normalny zawód, a w niektórych przypadkach (najbardziej poczytnych blogów) dobrze płatny. W sieci powstają co dzień nowe blogi modowe, kulinarne, fotograficzne, dla startupów, dla graczy, dla biegaczy, dla podróżników, itp. itd. Pomyśl jaki masz talent i zastanów się czy umiesz na ten temat pisać, albo lepiej zacznij pisać. O tym czy to zajęcie dla Ciebie przekonasz się sam stawiając pierwsze kroki. W sieci znajdziesz wiele platform blogowych, które pozwolą Ci szybko wystartować bez inwestycji w stronę www czy hosting.

Napisz ebooka.

Napisanie i wydanie książki nie wymaga już dużych nakładów finansowych. Jeśli czujesz, że masz talent lub też jesteś ekspertem w jakieś dziedzinie to może być zajęcie dla Ciebie. Do dyspozycji masz wiele narzędzi np. blurb.com lub calibre.

Sprzedawaj zdjęcia na stockach.

Rozwój fotografii cyfrowej umożliwia niemal każdemu zostanie fotografem. Wystarczy przyzwoity aparat (wbrew pozorom nie musi to być najdroższa lustrzanka), dobry obiektyw (lub lepiej zestaw obiektywów) oraz komputer. W sieci funkcjonuje wiele stron, które pośredniczą w sprzedaży zdjęć, tzw. stocków fotograficznych. Często mają one określone wymagania dotyczące umieszczanych tam zdjęć dotyczące rozdzielczości zdjęcia, jakości, praw autorskich oraz tematyki.

Zarabiaj na aukcjach internetowych.

Kupić taniej i sprzedać z zyskiem. Dzięki aukcjom internetowym jest to możliwe bez ruszania się sprzed komputera. Najpopularniejszym serwisem aukcyjnym w Polsce jest allegro.pl, ale w sieci funkcjonuje wiele innych serwisów pozwalających na handel online np. swistak.pl lub  oxl.pl.